SEPETLENDİM (I'm laid off) :D

SEPETLENDİM (I'm laid off) :D

Mesajgönderen Mr_YAMYAM » Cum Haz 17, 2016 6:05 pm

Kendi sahibi olduğum odamdan sepetlenmiş bulunuyorum.
Yeni mekanım.
Resim

Eski mekanımın halleri.
Resim
Resim
Konu sevdiğimiz arkadaşımız serkan_48 hatırı için açılmıştır.
Darısı Serkan arkadaşımıza.
Mr_YAMYAM

Re: SEPETLENDİM (I'm laid off) :D

Mesajgönderen serkan » Cmt Haz 18, 2016 3:23 pm

Abi selam ben burdayim serkan_48 in 48 ini attim.

Bu arada gecmis olsun mu diyim yeni balkolab in (balkon laboratuvarin) hayirlimi olsun diyim bilemedim. Evdan parca parca atiliyoruz. Buna koklu bir cozum bulmamiz lazim. Kadin egemenliginin altinda ezilmememiz lazim .. birlik olmamiz lazim diren Mr_YAMYAM abi..
serkan

Mesajgönderen Mr_YAMYAM » Cmt Haz 18, 2016 5:20 pm

serkan yazdı:Abi selam ben burdayim serkan_48 in 48 ini attim.

Bu arada gecmis olsun mu diyim yeni balkolab in (balkon laboratuvarin) hayirlimi olsun diyim bilemedim. Evdan parca parca atiliyoruz. Buna koklu bir cozum bulmamiz lazim. Kadin egemenliginin altinda ezilmememiz lazim .. birlik olmamiz lazim diren Mr_YAMYAM abi..

Yok yok ben halimden memnunum :D Sadece 1500TL kadar bütçe borcu yaptık. :(
Odamdan sepetlensem de sigara içebildiğim bir oda olduğu için oldukça duman altı oluyordum. Pencerenin açık olması vaziyeti kurtarmıyordu.
Balkonu kapattırdım ve havalandırma için gerekli hesapları yaptım.
Yazın:
2 adet pencere çift açılımlı olup gerekli hava sirkülasyonunu sağlamaktadır. Yaklaşık 5 günlük testlerde herhangi bir dumanaltı vaziyeti görülmedi.
KIŞIN.
Orta pencerenin yukarısına yaptırmış olduğum LAMBİRİ'ye iki adet iyi kalite PC FAN'ı takacağım. 12V 1A

Kışın bu fanlar çalışarak içerdeki dumanları dışarıya atacak. Eğer temiz hava girişi gerekirse diğer pencere az aralanabilir olacak.
Bu fanların üzerine bir menfez monte edeceğim. Menfez gece kapatılarak mekanımın daha fazla soğuması engellenmiş olacak.
Böylece geçinip gideceğiz. :D
Eski odamda ise sigara içmemek kaydıyla elektronik uğraşılarıma devam edeceğim.
Böylece bir iş yaparken kulağını ısıracağ.. PARDON kulağını çınlatacağım.
Darısı sein başına dostum :mrgreen:
Mr_YAMYAM

Mesajgönderen serkan » Pzr Haz 19, 2016 12:51 pm

İnşallah abi.. Ama zor ben bi sığınmacı gibi takılacağım evin sağında solunda köşelerinde.. Kendi evime geçmeden yada bir odası fazla bir eve taşınmadan benim iş olmaz. Ahh ahh
serkan

Mesajgönderen Mr_YAMYAM » Pzr Haz 19, 2016 1:31 pm

serkan yazdı:İnşallah abi.. Ama zor ben bi sığınmacı gibi takılacağım evin sağında solunda köşelerinde.. Kendi evime geçmeden yada bir odası fazla bir eve taşınmadan benim iş olmaz. Ahh ahh

Ben pek zor olarak görmüyorum.
Olası ihtimaller.
1) Ev sahibi ile anlaşamazsınız başka bir eve taşınırsınız. Bu sefer kriterler sana da uygun olmalıdır. Sorun çözülür.
Kira daha az ya da daha fazla olabilecektir haliyle.
2) Bütçe uygun ise kendi evini almaya karar verebilirsin. Elinde biraz birikmişin varsa mevcut kira ödemelerin ev taksitlerine denk olabilir.
3) Herşeyin canı cehenneme diyerek biraz bütçe ayırmakla senin balkona CAM BALKON yaptırabilirsin. Bu sistemler sökülüp başka yerlerde de kullanılabilmektedir. Küçük çaptaki uyumsuzluklar giderilebilmektedir.
Antalyaya gelirsem bu konuda daha detaylı görüşebiliriz. Her ne kadar önerilerde bulunsam da senin kendi durumun çok daha önemlidir.
Mr_YAMYAM

Mesajgönderen serkan » Sal Haz 21, 2016 7:50 pm

Mr_YAMYAM yazdı:
serkan yazdı:İnşallah abi.. Ama zor ben bi sığınmacı gibi takılacağım evin sağında solunda köşelerinde.. Kendi evime geçmeden yada bir odası fazla bir eve taşınmadan benim iş olmaz. Ahh ahh

Ben pek zor olarak görmüyorum.
Olası ihtimaller.
1) Ev sahibi ile anlaşamazsınız başka bir eve taşınırsınız. Bu sefer kriterler sana da uygun olmalıdır. Sorun çözülür.
Kira daha az ya da daha fazla olabilecektir haliyle.
2) Bütçe uygun ise kendi evini almaya karar verebilirsin. Elinde biraz birikmişin varsa mevcut kira ödemelerin ev taksitlerine denk olabilir.
3) Herşeyin canı cehenneme diyerek biraz bütçe ayırmakla senin balkona CAM BALKON yaptırabilirsin. Bu sistemler sökülüp başka yerlerde de kullanılabilmektedir. Küçük çaptaki uyumsuzluklar giderilebilmektedir.
Antalyaya gelirsem bu konuda daha detaylı görüşebiliriz. Her ne kadar önerilerde bulunsam da senin kendi durumun çok daha önemlidir.

Seçeneklerden bir süre sonra taşınacağım gibi görünüyor.

ailevi nedenlerle taşınmak zorundayım. Bakalım hayırlısı neler olacak göreceğiz.
serkan

Dön Her Telden Sohbet Muhabbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir